,

فروشندگان ممتاز پودر سوخاری درشت پانکو

پانکو نوعی از پودر سوخاری به صورت پرک شده است که بیشترین استفاده را در آشپزی آسیایی دارد، بافت آن و نوع نانی که در آن استفاده شده آن را از سایر پودر های سوخاری متمایز و متفاوت کرده است، پودر سوخاری در رنگ های سفید و قرمز و طلایی در طعم های ساده و تند ازانواع پودر سوخاری موجود در بازار هستند، فروشندگان ممتاز پودر سوخاری پودر سوخاری درشت پانکو آن را با قیمت مناسبی می فروشند.

فروشندگان ممتاز پودر سوخاری درشت پانکو

ترکیبات موجود در پودر سوخاری جدید

ترکیبات موجود در پودر سوخاری جدید پودر سوخاری پانکو دارای طعم تندی است و محصولی است که در هنگام سرخ کردن و پخت انواع غذا های سوخاری مانند مرغ و میگو و ماهیو حلقه های پیاز و قارچ از آن استفاده می شود.

کیفیت عالی این محصول حالت ترد و پفکی یکدستی به غذای سوخاری میدهد و همچمنین بافت حجیم آن موجب جذب کمتر روغن میشود و سالم میباشد.برای تهیه کردن خوراک سوخاری لذیذ با این پودر ابتدا نمک و ادویه های دلخواه را به تخم مرغ اضافه نمایید سپس تکه های خوراک را با آن مخلوط کنید و درون پودر سوخاری پانکو بگذارید و در روغن داغ سرخ نمایید تا طلایی شود، ترکیبات موجود در پودر سوخاری پانکو آرد گندم، روغن گیاهی، خمیر مایه، شکر، فلفل، نمک می باشد، پودر سوخاری پولکی درشت و حالت گرانولی دارد.

تفاوت انواع پودر سوخاری در رنگ و طعم و شکل ظاهری آنها می باشد، پانکو به روش ژاپنی تهیه می شود شود و به معنی تکه های کوچک نان توسط پیشرفته ترین ماشین آلات بدون هیچ تکه سوخته شده ای است.

هیچگونه پوسته و یا سوختگی نان در آن نیست و پس از سرخ شدن در روغن کاملا یک دست باقی می ماند، بافت حجم دار این پودر موجب جذب کمتر چربی و در نتیجه نسبت به نمونه های دیگر پودر سوخاری سالم‌تر است.

انواع پودر سوخاری به دلیل تهیه شده از نان همان خواص نان را دارا است و سرشار از نشاسته می باشد، حالت ترد و پفکی یکدست و زیبا را به غذای سوخاری شما می دهد و در سه طعم ساده، اسپایسی و پاپریکا عرضه می شوند، پودر سوخاری سفید نیز یکی از انواع این نوع است که محصول نهایی سوخاری شما به رنگ سفید و طلایی می باشد.

تولیدکنندگان پودر سوخاری درشت پانکو

تولیدکنندگان پودر سوخاری درشت پانکو پودر سوخاری انواع مختلفی مثل ریز و درشت با طعم های مختلف دارد، سایز آن به نوع آسیاب کردن و الک شدن آن بستگی دارد، نوع درشت آن برای غذاهای سرخ شده مثل مرغ سوخاری، کتلت، شامی و ماهی کاربر دارد و نوع ریز آن برای تهیه ناگت استفاده می‌شود، تولیدکنندگان پودر سوخاری درشت پانکو آن را در کیفیت و قیمت مناسبی تولید و عرضه به شعب فروش می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.