قیمت پودر سوخاری پانکو تند + خرید و فروش پودر سوخاری پانکو تند عمده + بهترین قیمت روز

پودر سوخاری پانکو

یکی از روشهای نوینی که برای طبخ غذاها آشپزان ماهر بکار می برند استفاده از پودر سوخاری می باشد. پودر سوخاری فرآورده ای ناه های خشک شده میباشد و قیمت بسیار مناسبی دارد.برای اطلاع از مراکز خرید و فروش پودر سوخاری پانکو تند عمده تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت پودر سوخاری پانکو تند

پودر های سوخاری در اندازه های مختلف بسته می شوند و برند های مختلفی آنهارا تولید و توزیع میکنند، قیمت پودر سوخاری پانکو تند با توجه میزان بسته بندی متفاوت است. شما می توانید با مراجعه به سایت ما میتوانید از قیمت روز این پودر سوخاری مطلع شوید.

سرخ کردن عمقی روش مرسوم است که موجب ایجاد سطوحی ترد در بافت های داخلی می شود.  پودر سوخاری برای اولین بار توسط جوزف لی  در آمریکا وارد صنعت غذایی شد، این پول را عموما در رستوران ها و فست فودی ها برای خوش طعم کردن غذاها استفاده می نمایند. در حال حاضر در سرتاسر جهان پودر سوخاری و خوراک های سوخاری شده، قابل توجه مردم است و غذاهایی مثل: ماهی و مرغ را با پودر سوخاری تهیه می کنند. همچنین اضافه کردن آن به صیفی جات و گوشت موجب خوشمزه شدن می گردد.

نان های حجیم را در برابر حرارت قرار می دهند تا نم و رطوبت آن در اثر گرما از بین برود  و به رنگ قهوه ای برشته درآمده  و پس از خشک شدن پودر سوخاری به دست می آید. نان تست یکی از نان هایی که به پودر سوخاری تبدیل می گردد. اگر این  نان ها به فروش نرود و در صورتی که فاسد نشده باشند به کارخانه بر می گردند و دوباره در فر قرار می گیرند تا کاملا خشک و به صورت پودر سوخاری در بیاید.

معروف ترین کاربرد این پودر برای سوخاری کردن قارچ، میگو، ماهی و مرغ است. قارچ سوخاری از متداول ترین غذای سوخاری شده در بین مردم به شمار می رود که در اکثر فست فودی ها موجود است. برای سوخاری کردن در ابتدا پودر را درون ظرف یا بر روی سطح صاف و تمیزی می ریزیم سپس قارچ شسته شده که کمی هم نم دارد را بر روی پودر می گذاریم و تمام سطح آن را آغشته به پودر سوخاری می کنیم، در ادامه قارچ ها را درون روغن داغ می ‌اندازیم و پس از گذشت چند دقیقه قارچ ها را بیرون کشیده بگذارید مقدار روغن اضافه از سطح آن  به بیرون چکیده کند. در کنار قارچ سوخاری یک نوع سس دست ساز قرار می دهند که خوردن آن را لذت بخش تر می نماید. این سس از ترکیب سس سفید و قرمز و مقداری نمک فعل و آویشن تهیه می گردد.  درست کردن  آن به این شکل است که دو سوم  سس قرمز و یک سوم سس سفید را در ظرف یا در دبه ای ریخته ، ادویه های نامبرده را به مقداری که فقط روی سس را پوشش دهد اضافه نمایید و شروع به برهم زدن آن کنید تا کامل با هم ادغام شود و طعم خوبی بگیرد.

خرید و فروش پودر سوخاری پانکو تند عمده

به دلیل محبوبیت فراوان این محصول، در بخش صادرات و وادرات بسیار پر رونق می باشد. خرید و فروش پودر سوخاری پانکو تند به صورت هم انجام می شود و قطعا قیمت آن متفاوت تر خواهد بود.

این امر سبب گشته که عده زیادی از کارخانه داران و تولیدکنندگان در فکر ارسال به کشورهای همسایه و دیگر کشورها باشند. در نظر داشته باشید که برای فروش در بازارهای جهانی باید به بهترین نوع بسته بندی بسیار توجه شود زیرا بسته بندی مناسب و زیبا از اهمیت بالایی برخوردار است. خوب بودن بسته بندی می‌تواند نشان دهنده این باشد که محصول شما تا چه حد با کیفیت است و  صادر کننده ای که به بسته بندی اهمیت می دهند قطعاً به با کیفیت بودن محصول نیز توجه ویژه ای دارد.

متریال های با کیفیت بودن آرد سوخاری درجه یک عبارت از: انتخاب برند خوب،  تنوع در وزن، بسته بندی زیبا و بهداشتی، داشتن پروانه بهداشت، داشتن  قیمت مناسب.

بهترین قیمت روز پودر سوخاری پانکو تند

امروزه به خاطر به وجود آمدن غذاهای متنوع در فست فودی ها استفاده از پودر سوخاری بسیار افزایش یافته است. در نظر داشته باشید در مصرف خوراکی های سریع آماده شو کم خوری را مراعات نمایید. مصرف بیش از اندازه هر چیزی مضرات خودش را به همراه دارد. به دلیل خوش مزه بودن اینگونه غذا ها و اضافه کردن پودر سوخاری به آن ممکن است علاقه بسیاری به خوردن خوراک های فست فودی پیدا کنیم اما در نظر داشته باشید رعایت اعتدال در خورد و خوراک موجب سلامتی می گردد.

همانطور که در بالا  اشاره شد قیمت آرد سوخاری طبق وزن آن ارزیابی می گردد اما برای اینکه بهترین قیمت روز پودر سوخاری پانکو تند را به دست بیاورید می توانید در این سایت باما ارتباط بگیرید.  در نظر داشته باشید که پودرهای سوخاری خوب دارای رنگ قهوه ای برشته شده است و نباید بوی غیر عادی داشته باشد چرا که بوی بد آن نشان دهنده این است که امکان دارد مواد خارجی به آن افزوده شده باشد و سبب بروز بیماریهایی مانند: سرطان، مشکلات قلبی و عروقی و دیابت می گردد که این امر در ضعیف شدن سیستم عصبی و ایمنی بدن تاثیر می گذارد.

باید دقت شود که در برشته کردن نان های حجیم برای تبدیل به آرد سوخاری بیش از حد حرارت ندهیم زیرا موجب به وجود آمدن آکریلامید در فرایند حرارت دهی می شود که ماده ای سرطان زا است، حتی ورود بسیار کم آن بر روی ساختار ژنی افراد تاثیر می گذارد. به هر حال پودر سوخاری پوششی برای مواد غذایی ذکر شده در بالا می شود که موجب ترد شدن و خوشمزه شدن می گردد.

حفظ سلامت بدن از اهداف و رسالت کاری مجموعه ما می باشد و با ارائه پودر های سوخاری با کیفیت و خوش طعم سعی کردیم در راستای ایجاد جامعه ای سالم گام برداریم.  با سال ها تجربه در خصوص این محصول و با نوشتن این مقاله  امیدواریم  که توانسته باشیم اطلاعات  مفیدی را در خدمت شما دوستان و مردم عزیز قرار داده باشیم. همچنین  برای تهیه پودر های سوخاری خوب می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.